تخته استپ ورزشی که به آن استپ ایروبیک یا استپ بدنسازی نیز می گویند ابزاری است که با آن می توان اصلی ترین و رایج ترین تمرین های ایروبیک را انجام داد. به همین دلیل خرید تخته استپ ورزشی بسیار رایج شده است.

استپ ایروبیک بیش از 4 دهه است که در آمریکا ابداع شده است و حکم ک وسیله ورزش هوازی را دارد و شباهت آن به پله برنامه های حرکتی گوناگونی را در تناسب اندام به وجود آورد.

ورزش با استپ یکی از متداول ترین ورزش های هوازی شده است که به عنوان یکی از حرکات رایج در ایروبیک و پیلاتس شناخته شده است. این ورزش و حرکات مشابه آن همچنان در سالن های ورزشی به منظور تمرین کامل بدنی صورت می گیرد. تمرینات از مجموعه ای از حرکات مشخص بر روی این استپ، انجام می شود.

حرکات ورزشی استپ با هماهنگی موزیک و ریتم حرکات گروهی بسته به سطح ورزشکاران در حال آموزش بین نیم ساعت تا 50 دقیقه قابل انجام است. به دلیل اینکه انجام حرکات پرتنش ریتمیک روی زمین سفت، باعث آسیب رساندن به کف پا و حتی ستون فقرات می شود، استفاده از فوم های متراکم چند لایه و در عین حال نرم و ضربه پذیر و حتی فایبرگلاس، فرایند استفاده مناسب از این ابزار را در بین اهالی ورزش به سرعت رشد داد.

ورزش با تخته استپ ورزشی

اگر به ورزش های هوازی علاقه دارید، استپ بدنسازی را بهتر است بشناسید. دوره ورزش با استپ شامل آموزش حرکات پا در بالارفتن، پایین آمدن، چپ و راست رفتن بر روی تخته بدنسازی بوده که با وجود اینکه هدف تمرکز بر حرکات پا است، دست ها نیز باید حرکاتی ریتمیک و منظم داشته باشند. دست های ورزشکار در راستای بدن، به صورت ضربدری یا بالا و پایین آمدن باعث سفت شدن عضلات بازو و ساعد می شود. رفته رفته تنوع بیشتری به حرکت های خود بدهید. ، از آن برای انجام حرکت های مخصوص شکم و عضلات بازو نیز استفاده نمایید.

همانطور که با هر حرکت ورزشی پیوسته، احتیاط های خاصی وجود دارد، در حین شرکت در فعالیت های ورزشی ایروبیک نیز باید احتیاط را لحاظ کنید. اساسی ترین چیز برای تمرین اثربخش این است که از خود مراقبت کنید. همیشه فرم تمرین خود را کنترل نمایید، شانه و کمر خود را در شرایط درست حفظ کنید. در حین حرکت بر روی استپ، پای خود باید به طور کامل بر روی استپ قرار دهید و وقتی که از آن بر می دارید کاملا بر روی زمین قرار دهید، این امر برای پیشگیری از فشار به کمر است.

برای شروع می توانید اقدام به خرید تخته استپ ورزشی برای منزل خود نمایید چراکه آن ها نسبت به سایر تجهیزات ورزشی هوازی، قیمت پایینی دارند.

این حرکات با استپ می تواند به طور پی در پی از دوره ساده تا برنامه های هوازی پیچیده تر ادامه داشته باشد. از طرفی، شما همچنین می توانید حرکات را با سرعت بیشتری انجام دهید یارتفاع استپ را افزایش دهید که شدت تمرین ها و چالش ها را بیشتر می کند.

مزایای خرید تخته استپ ورزشی

خرید تخته استپ ورزشی و انجام حرکات ورزشی با آن راهی سریع تر به منظور رسیدن به تناسب اندام می باشد و حرکات قابل انجام با آن گردش خون قلب را تا حد فوق العاده ای افزایش داده و باعث می شود بدن کالری سوزی و چربی سوزی داشته باشد. در واقع تمرین هوازی با استپ یک تمرین قلبی بدون ایجاد فشار نامناسب بر عضلات را دارد و با فراهم کردن منبع قدرت و انرژی بدنی، چربی بدن را کاهش می دهد و باعث بهبود سلامت قلبی-عروقی شخص خواهد شد. حرکاتی که روی تخته استپ ایروبیک به صورت گروهی انجام می شوند غالبا به صورت ریتمیک و حرکات موزون هستند.

خرید تخته استپ ورزشی با داشتن تنوع بسیار در حرکات تمرینی، قیمت مقرون به صرفه اقتصادی در مقایسه با سایز لوازم و تجهیزات بدنسازی و همچنین فضای بسیار کمی که درگیر می کند بسیار پرطرفدار بوده و با وجود اینکه ابزاری ساده می باشد بسیار کارآمد و پر استفاده است در صورتی که تمرینات مناسب و حرکات موزون آن را به شکل صحیح انجام دهید.

سایر فواید استپ بدنسازی

کاملا ورزشکار را سرگرم می کنند و متوجه گذر زمان نمی شود چراکه در کنار تحرک بالا از تنوع گسترده ای در حرکت های تمرینی برخوردار است و موجب می شود شخص بدون فکر کردن به چیزی، تحرک داشته باشد.

آموزش آن ساده و راحت است.

عضلات پایینه تنه و میانی را تقویت می کند.

باعث تقویت تاندون ها و رباط ها می شود که مفاصل و استخوان ها را به یکدیگر متصل می کند.

قیمت تخته استپ ورزشی

در صورتی که قصد دارید این وسیله ورزشی هوازی را تهیه کنید، باید آگاه باشید که قیمت استپ ها با هم فرق می کند. برای مثال قیمت استپ ورزشی فایبرگلاس به دلیل جنس آن و همچنین قابلیت تغییر ارتفاع آن و بیشتر کردن شدت تمرین، گران تر از استپ ورزشی فومی است. (افزایش یا کاهش ارتفاع با شدت تمرین ها رابطه مستقیم دارد.)

نکته: محدوده ارتفاع استپ به آمادگی جسمانی و توده بدنی فرد بستگی دارد. ارتفاع 10 سانتی متر غالبا برای یک مبتدی پیشنهاد می شود و ارتفاع 30 سانتی متری برای افراد حرفه ای مناسب است.

بنابراین اگر برای طولانی مدت این محصول را می خواهید مدل گران تر را انتخاب کنید تا از مزایای بیشتری برخوردار باشید و بتوانید بعد از مدتی تمرین خود را شدت ببخشید.

قیمت تخته استپ ورزشی فومی

این نوع استپ بدنسازی از فوم منعطفی تولید می شود که در یوگا و ایروبیک نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که تخته استپ ورزشی از جنس فوم از قیمت پایین تری برخوردار است، مدیران باشگاه ها و سالن های ورزشی این نوع استپ را برای خرید انتخاب می کنند تا برای آن ها به صرفه باشد.

 خرید تخته استپ ورزشی یوگاکالا

استپ بدنسازی تولید شده با متریال اولیه درجه یک، مناسب برای استفاده در ورزشگاه ها و سالن های ورزشی می باشد. این استپ از رنگبندی متنوعی برخوردار است. ویژگی اصلی استپ ورزشی یوگاکالا استاندارد بودن آن است تا ورزشکار با انجام حرکات ورزشی خود روی آن آسیب نبیند.

در مرکز اینترنتی یوگا کالا می توانید خرید تخته استپ ورزشی مرغوب با قیمت دست اول را همین لحظه و در کوتاه انجام دهید و در بازه زمانی کوتاه چند ساعته تحویل بگیرید.

ممکن است وقتی حرف از خرید تخته استپ ورزشی ارزان قیمت شود، ورزشکاران فکر کنند که هدف ما کیفیت پایین این محصولات می باشد اما باید مطلع باشید که منظور از این مورد، کیفیت خوب در کنار قیمت مناسب است و از آنجایی که این مرکز واسطه ها را از میان برده است و از تولیدکننده به دست مشتری و ورزشکار می رسد قیمت و سودی روی آن کشیده نمی شود.

یوگاکالا

اگر می خواهید تخته استپ ورزشی باکیفیت و درجه یک خریداری کنید می توانید به یوگاکالا اعتماد کنید. یوگاکالا رنگ بندی متنوعی را برای استپ ها ارائه می دهد و البته اگر رنگ، طرح و ابعاد خاصی مدنظر شماست می توانید سفارش دهید تا همانی که شما می خواهید آماده و تحویل داده شود.

مجموعه یوگاکالا توزیع کننده تجهیزات ورزشی مثل زیرانداز یوگا، کفپوش تاتامی، دیوارپوش تاتامی و دیگر محصولات ورزشی و نیز تجهیزات ایمنی مهد کودک می باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید تخته استپ ورزشی، قیمت و مزایای آن می توانید با ما در تماس باشید.